Září 2017

Recenze Hotelu World Caribbean Djerba

14. září 2017 v 17:58 | Štěpán |  ZÁPISKY Z CEST - DJERBA
Celkové shrnutí
Za rozumné peníze, skvělý zážitek. Nedejte na negativní recenze, nenechte se odradit. Tunisané jsou velice příjemní a přívětiví.
Ubytování
Ve fotogalerii (na CA - ne naše) jsou vyfocené pokoje, které jsou hezčí, než pravděpodobně dostanete v podobě "standard room". Do pokoje nás přivedl portýr, zeptal jsem se ho okamžitě na klimatizaci a pár drobností ohledně otevírání dveří kartou. Vše fungovalo. Pokoj byl vybaven CRT televizí, klimatizací, společnou postelí, dvěma stolky, křeslem, jedním psacím stolem, varnou konvicí, hezkou koupelnou s hezkým umyvadlem a vanou se závěsem. Místnost s toaletou byla vybavena záchodem a bidetem.

V lednici jsme měli 1,5l láhev s vodou, Fantu a něco jako je náš Sprite.

Vše bylo uklizené a čisté. Klimatizace fungovala a nesmrděla. Postel měla přehoz + teplejší deku + prostěradlo, pod kterým jsme spávali. Klimatizace fungovala převážně celý den, ale nedoporučuji si ji pouštět na noc, pokud to není nezbytně nutné. Mnoho lidí s námi letělo domů s nechutným kašlem, rýmou a bolestí v krku.

Pokoj byl tedy příjemně vybavený. V televizi bylo naladěno kolem 15 programů - ruské pořady, německé, v arabštině a francouzštině, ale jeden program v češtině tam také byl, ČT24. Tak jsme aspoň věděli, co se na politické scéně v ČR děje.

K pokoji byl i balkon s výhledem na bazén a moře, super.

Spolucestující se s takovým pokojem nespokojili, tak další den urgovali delegátku a recepci, aby dostali ten "lepší". Vyšli jim vstříc.

Avšak pozor - v koupelně teče čistě voda mineralizovaná. Na čištění zubů a na mytí těla to nevadí, avšak při vypláchnutí úst je to mírně nechutné. Jednoduše ji nepijte.

Poznámka: Pokud máte na pokoji nějaký problém, řešte to s delegátkou nebo s člověkem, který z dané cestovní kanceláře je v hotelu s vámi a je tam pro vás. Nepište poté do recenzí, že vám po celý pobyt na dovolené nejela klimatizace. Kazíte tím hodnocení hotelu.

Strava
Neočekávali jsme nic velkého, ale byli jsme příjemně překvapeni stravou, která nám byla nabídnuta v hotelové restauraci. Téměř na cokoli jste měli chuť.

K dostání bylo jídlo: ryby, těstoviny, rýže, brambory, cukroví, melouny, mnoho druhů pečiva, salámy, sýry, harissa (místní pálivé koření),...

Z nápojů to bylo: Víno (červené, bílé a růžové), pivo (něco jako naše 10°), juice (pomeranč, grep, multivitamin), voda (perlivá a neperlivá), káva, capuccino, čaj - vlastně snad všechno, co se dá pít v restauraci. Následně na barech poskytovali alkoholické nápoje.

Skleniček bylo vždy dost, talířů také. Misek na polévku a příborů též.

Každý den člověk mohl ochutnat to, na co měl chuť. I bramborovu kaši podávali, pizzu, vafle, lívance s čokoládou.

Protože jste každý den před očima viděli téměř to stejné, snažili se kuchaři jídla obměňovat i tím, že některé večeře byly tématicky typicky tuniské a někdy byl večer zasvěcen i mořským plodům. Tuňák, krab, sardinky,... A pozor, zapomněl jsem na hovězí, kuřecí a krůtí.

Před odjezdem na dovolenou jsem četl téměř všechny recenze negativní na vrub jídla. Proč si čeští turisté stěžují na jídlo a pití, když jsem u nich viděl každý den stoly prohíbající se pod tunami jídla a pití?

Kuchyně se jednoduše snažila přizpůsobit evropskému stylu stravování.
Služby hotelu
Recepce: Recepční byli moc milí a kdykoliv nám vyhověli. Četl jsem někde v recenzi, že málokdo na recepci mluvil anglicky, tak musím říct, že všichni obstojně anglicky uměli. Nebyl problém. Nechávali jsme si zavolat i taxíka, bez problémů. Recepce byla vždy po ruce a nebylo třeba si neustále na něco stěžovat a něco požadovat. V rámci recepce je na baru i "směnárna", kde téměř celý den sedí směnárník, který vám velice ochotně vymění EUR/USD/GBP za dináry. Doporučuji proměňovat menší částky, abyste všechny dináry utratili. Zpět dináry na Eura jsme neměnili. Veškerý proměněný obnos jsme zanechali v ekonomice Djerby.

Portýři a posluhovači u recepce: Někdy u recepce nebyli žádní, někdy tam byl jeden, někdy tři. V rámci lobby bylo možné chytit "WiFi" z pohodlí gauče. To znamenalo, že během celého dne lobby okupovaly děti s mobily a hrály hry nebo sledovaly všechno možné. Některé nevyspělé dívky a někteří nevyspělí chlapci nepochopili, že se v mokrých plavkách nesedá na gauč, protože potom bude mokrý. Co mi vadilo? To, že je portýři nebo odpovědné osoby v rámci svých pravomocí nevyhodili. Že si chtěly le*ké náctileté dívky udělat selfie v plavkách v lobby bylo fakt k popukání. Ale berme to tak, že latinka jim nic neříká a možná neumějí číst.

Portýři a posluhovači byli jinak velice pozorní. Uklízeli vypité šálky s kávou, prázdné nebo poloprázdné sklenice od koktejlů nebo různých smíchanin alkoholu s džusem. Hodnotím velice pozitivně, až na neumětelství vyhodit dementní lidi v mokrých plavkách z lobby.

Uklízeči: Na patře nám uklízely ženy. Nechávali jsme si uklízet jen 2x během 11denního pobytu. Nebylo to z důvodu ušetření peněz za bakšiš, ale prostě jsme uklízet nepotřebovali. Většinu času jsme trávili na pokoji spaním a převlíkáním, proto bylo zbytečné, aby nám do pokoje neustále někdo chodil. Uklízečky byly velice milé a byly ochotné nám uklidit během několika minut. Nebyl problém. Bakšiš je pravděpodobně potěší, ale nepočítejte s lepším úklidem. Možná jsme ji dávali málo.
Pláž
K pláži jsme to měli od pokoje maximálně do 100 m. Přístup byl naprosto bezchybný.

Na pláži i u bazénu byly lehátka - lehátek bylo pravděpodobně dost, ale pokud si čtyřčlenná rodina rezervuje ručníky 4 lehátka u bazénu a 4 lehátka u moře, poté není možnost pro ostatní, aby si lehli. Mnoho lidí bylo tímto způsobem bezohledných. K polovině plastových lehátek je i matrace, která vám zpříjemní poležení na lehátku. Pozor, lidé si je mezi sebou berou (kradou). Hodí vám ručníky na zem a odejdou s matracemi. Nám se to nestalo, ale prý se to stávalo.

Je to takový paradox. Neustále si někdo stěžoval v recenzích na Araby a Rusy, ale domnívám se, že někteří čeští turisté vydali za stádo čuňátek a neposlušných prasat.

Pláž byla jemně světle písčitá. v moři plavala tráva a byla i na pobřeží. Jedná se o trávu, která nesmí být likvidována, protože je to zakázané. Jedná se o "potravu pro djerbské moře", protože Djerba je poušť. Na pláži se povalují nad ránem hezké mušle, sépiové kosti a někdy i bobky od velbloudů.

Super je, že všichni prodejci cetek a jízd na koních a vebloudech nechodí mezi vás k lehátkům - mají to zakázané. Na břehu moře vás však mohou zastavit a popta se vás, jak se máte a případně zda nechcete svézt. Domlouvejte cenu předem, abyste předešli pozdějším nedorozuměním.

Moře je mělké, klidné, čisté. Mořská tráva se povaluje v moři místami. Nebojte se přes ní jít a nebo se jí vyhnout. Není všude. První vstup do moře je mírně kamenitý, někdy je to nepříjemné, ale poté je moře čistě písčité.

Dávejte pozor na velbloudí a koňské bobky. Provozovatelé těchto zvířátek po nich neuklízí.

Pláž je super místo, kde si odpočinete, kde necháte myšlenky plout a dovolíte větru, aby vás ovíval. Jde o skvělé místo, kde se můžete věnovat četbě, spánku, hraní volejbalu, petanque. Můžete se nechat svézt na "banánu", v nafukovacím člunu nebo zkusit parasailing. Je možné si zapůjčit za peníze od místních prodejců vodní skůtry, loďky.

Pláž je hlídaná "security". Není se čeho bát, větší nebezpečí je v ČR.