Červen 2017

RECENZE HOTELU SEA GULL BEACH RESORT - HURGHADA - EGYPT

8. června 2017 v 23:06 | Štěpán |  ZÁPISKY Z CEST - EGYPT

SHRNUTÍ

Celkově bych hodnotil dovolenou 8 hvězdičkami / 10. Proč?
Internet byl bohužel placený - přijde mi to zbytečné. Lidé, kteří nepotřebují internet, tak jim to bude úplně jedno, jen to píšu pro ostatní, kteří by měli takovou otázku ohledně připojení. Ale za tohle nestrhávám hvězdy.
Byl jsem příjemně překvapen, když mi v den mých narozenin (15. 9.) vhodili pod dveře obálku s blahopřáním + ve 21:00 večer mi donesli dort! V žádném jiném hotelu se mi to nestalo, bylo to úžasné. Kdybych měl říct, jestli bychom se vrátili znovu na tohle stejné místo, tak bych odpověděl, že ne. Ale mám k tomu pádné důvody.
Je nám s přítelkyní kolem 22 let. Není v našem zájmu navštívit dvakrát stejný hotel, i když by byl bezchybný. Rádi zkoušíme něco nového. Pokud bych mluvil například o starších lidech nebo o rodinách s dětmi, mluvil bych jinak, možná jim dovolenou v tomto hotelu i doporučil. Je toho opravdu mnoho, co bych do recenze mohl napsat, ale bylo by toho až moc.

Všem, kteří se chystáte na dovolenou do Egypta do daného hotelu, tak pár rad. Obrňte se psychicky vůči obchodníkům, pár dní mi trvalo si na ně zvyknout. Immodium údajně nezabírá, nám pomohl vždy. Nebojte se smlouvat. Egypťané mají rádi blonďaté turistky, ale i brunety - budou si chtít povídat, a všichni se narodili v ČR nebo mají příbuzné v Německu a mají jména Adam a Honzík a Tonda. ;))

Fajn dovolená, poznali jsme "úplně jiný svět" :)

Ubytování

Ubytování v prvním podlaží nebylo moc příjemné, ale vybavení pokoje bylo nadprůměrné. Výhled jsme měli na střechu se zeleným kobercem a klimatizacemi, které přes noc hučely. Měli jsme možnost panu delegátovi pokoj reklamovat, ale už jsme se zabydleli, tudíž jsme to neřešili. (PS: Na pokoji jsme trávili minimum času, pouze při zdravotních problémech, ale jinak jsme byli neustále u moře nebo u bazénu). Kdybych měl hodnotit hvězdičkami, dal bych 7/10. Jednu hvězdičku za výhled, druhou hvězdičku bych odečetl za hluk venkovních klimatizací a třetí za špatný závěs na pokoji u sprchového koutu = Při sprchování stříkala voda do koupelny. Možná bych podotkl, že jsme neměli dveře na kartu, museli jsme používat klíč. (I když "terminál" na kartu tam byl).

Každopádně jsme si naše ubytování z plna hrdla užili. Moderní televize, docela dost programů = filmy, pohodlná postel, klimatizace.

Strava

Strava po příletu pro nás bylo jídlo číslo jedna. Ihned jsme šli na večeři, kde nás překvapila rozmanitost jídel, které se na švédských stolech nacházely. Těstoviny, brambory, kuřata, rýže, různé omáčky s masem, polévky, i krůtí bývalo, ovoce, zelenina, mnoho druhů pečiva. Vážně tam toho bylo moc. Takže skvělé. Jídla si zachovávala jakýsi standard a kuchaři se snažili jídla i obměňovat, takže teoreticky každý den nebylo to stejné a přitom jste tam svoje oblíbené jídlo z předešlých dní vždy našli.
Byli jsme v hotelu 10 dní - s příchodem zdravotních problémů nám přestávalo chutnat a jedli jsme většinou jen ovoce nebo něco lehčího. Pozor - některým se problémy vyhnuly úplně, některým ne (nám).
Mimo jiné, můžete navštívit několik jídelen. My jsme měli přístup do všech, takže jsme na snídani mohli jít do druhého hotelu nebo do třetího (jeden velký komplex). Komu by se nechtělo neustále převlékat z plavek, pro tyto lidi byly nachystány jídelny na pláži. Arabská, italská, asijská, mexická. Bylo to různorodé a v italské dávali i pizzu pro gurmány ;).
Pokud tedy opomenu naše zdravotní problémy, které nám daly zabrat docela slušně, hodnotím 8/10 hvězdiček. Tyto dvě hvězdy jsou strženy za nedostatek hrníčků na kávu, někdy i lžic na polévku i lžiček do kávy/čaje. Pokud někdo do recenzí píše, že mu vůbec nechutnalo, tak nevím, co tedy jí. Nenechte se odradit, velice dobře vaří.

Služby hotelu

Recepce - velice milí pánové i jedna žena. I kdybyste neuměli jakýkoliv jazyk, snažili by se vám vyhovět a snažili by se udělat vše pro vaši naprostou spokojenost. Nevýhoda je ta, že vám peníze na recepci nevymění - EUR -> USD a opačně a jakkoli jinak. Ale to neberu jako negativum.

Úklid pokojů - měli jsme skvělého starostlivého uklízeče, který se neustále přesvědčoval, zda udělal svoji práci dobře a zda se nám jeho odvedená práce líbí. Neustále ho zajímal náš názor, i když nám nerozuměl. Nechali jsme si uklízet pokoj myslím 4x za celou dobu, protože jinak to nebylo potřeba. Úklid prováděl vždy s pečlivostí a směřoval to každý den k dokonalosti. Co jsem vypozoroval, pracoval od 10 - 11 od rána do večera. (Pozor, denně uklízel například 10 pokojů).

Plavčíci - většinou příjemní lidé, kteří vám byli ochotni kdykoliv pomoct nebo vám jen popřát pěkný den i v češtině. Někteří si s vámi chtějí povídat, protože je zajímá plno věcí. Neměli jsme skoro žádný problém, až na jednoho, kterému spadl náš tablet z rukou přímo na zem. Naštěstí vše dopadlo dobře.

Číšníci a obsluha v jídelně - skvělí lidé, kdykoliv byl problém, dokázali vše vyřešit. Pomohli vám, nalili čaj. Sklízeli od stolu každou chvíli, neustále uklízeli stoly pro jiné a byli velice pečliví. Myslím si, že tuto službu hodnotím jako jednu z nejlepších. Bohužel si někteří Rusové a Češi pletli číšníky s otroky :(.

Obsluha v jídelnách venku - jednoznačně super! Lidé, kteří se starali o různá křoví, zalévání, sečení trávy - super! Personál bych nazval bezchybným - i když by se asi určitě něco našlo, ale byli skvělí.

Pláž

Než se dám do hodnocení, tak bych chtěl podotknout, že jsme měli s přítelkyní jiné nároky, než mají například jiné páry nebo rodiny s dětmi, případně starší lidé. Očekávali jsme otevřenou pláž, nějaké ty mušličky (pozor, nesmějí se vyvážet), aby se dalo potápět, a podívat se na krásy, které moře skýtá. Osobně jsem očekával vlny, ve kterých se člověk rád vyřádí. Očekávali jsme taktéž písečnou pláž, která byla tak napůl. U jedné pláže spíše menší kamínky, u naší pláže ještě jemnější kamínky a u třetí pláže se to už podobalo písku na 99 %.

Pokud se ještě vrátím k nějakým nedokonalostem pláže, tak u jednoho hotelu byla krásná malá pláž, kde to bylo takové útulné, ale bohužel moře tam fungovalo jako nějaká "stoka". Bohužel hodně velký nepořádek. Jediná výhoda byla, že se zde lidé hodně potápěli, protože zde byli k vidění i velké ryby (50 cm) a mořští ježci a útržky korálů.

Co uvedu jako plusy - plavčíci se snažili po celý den udržovat prostředí pláže čisté, neustále něco sbírali (igelitové tašky a nepořádek), byli ochotní. Docela dost nás potěšilo, že se až tak moc starají. Lehátka byla většinou pro všechny, pokud jste nespali do 10 nebo 11, vždy jste si svoje místo našli. Lehátka pohodlná s matracemi, slunečníky na jedničku. Na pláži byla možnost hraní volejbalu, fotbalu, petanque. Celkový dojem na 8/10 hvězdiček. Nechci psát, že všichni lidé byli k sobě ohleduplní, ale respektovali se navzájem a proto vás nikdo nerušil nějakým nevhodným chováním. Pokud se člověk ten den necítil dobře a chtěl si poležet u moře, nic v tom nikomu nebránilo.