Leden 2017

A JAKÝ BYL MŮJ ROK 2016?

5. ledna 2017 v 17:22 | Nappy |  ZAJÍMAVOSTI
Čauvec čtenáři,
tak jsem si řekl, že bych mohl udělat pohled za rokem 2016, který byl velice zajímavý a plný nervů, očekávání a překvapení.

Leden

Lednem to všechno začalo, začal nový rok. Svým způsobem jsem si prvního ledna přál, aby vše proběhlo v pořádku a abych se z roku 2016 neposral. To bylo moje první přání.
Již ke konci prosince jsem začal běhat, protože výmluvy mě už unavovaly. Začal jsem z jednoduchého důvodu. Rodiče mě vždy vedli ke sportu a já jsem dlouhodobě nedokázal sedět na zadku a nic nedělat. Bylo umořující jen ležet, sedět, koukat na otrávené obličeje a tlusté lidi. Bylo třeba začít něco dělat. A tak jsem začal.

Únor

Únor byl vlastně zajímavý tím, že jako v jediném měsíci v roce, byl sníh všude kolem, kam jsem se podíval. Důležité asi bylo i to, že jsme se jedinkrát odhodlali a jeli jsme s kamarády do Olešnice. Protáhnout snowboard. V tu chvíli jsem to sice čekal, ale nevěděl, že to bude naposled.
Běhání pokračovalo ve velkém stylu a mých prvních 50 km bylo něco jedinečného, co jsem neočekával. Nečekal jsem, že to vůbec zvládnu. Zima a sníh nebyli překážkou.

Březen

V březnu jsem si ošklivě pohmoždil koleno po desetikilometrovém běhu, na který jsem neměl potřebnou výbavu, a hlavně, neměl jsem tolik naběháno, abych mohl urazit desetikilometrovou dráhu. Prostě jsem to přepísk.
Zhruba týden jsem nechodil, ale co bylo horší, asi další měsíc jsem skoro neběhal. Bylo to umořující, byl to problém, protože jsem se domníval, že budu muset skončit.
Vyšetření koncem března dopadlo dobře. Koleno je prý dokonale zdravé a neměl by být nikde žádný problém. A tak jsem znovu pomaličku začal.
Co bylo horší, pomalu jsem se obával toho, že nestihnu uzavřít předměty, abych mohl postoupit k vypracování bakalářské práce a následně složit státní závěrečnou zkoušku.

Duben

S dubnem přišly dílčí úspěchy, které mě posunuly dále. Složil jsem většinu zkoušek. Co mi chybělo, bylo odevzdání seminárních prací, které musely být odevzdány do 30. 6., protože od začátku července jsem chtěl začít pracovat na bakalářské práci.
V dubnu se začalo také příjemně oteplovat. Člověk tak začal pociťovat, že už brzy bude teplo a že učení bude ještě větší problém než v zimních měsících.

Květen

S prvním květnem jsem se odhodlal a začal psát seminární práce do školy. Nebylo to nic snadného, protože neustálé sezení u počítače, přemýšlení o kontextu vět, o všem, aby to dávalo smysl. Shánění literatury, přemýšlení o tématu práce, o hodnocení. Vše muselo sedět a vše muselo být tak, jak jsem potřeboval já. Peklo začalo.

Červen

Červen začal a já jsem ještě nezačal konzultovat svoje téma bakalářské práce s vedoucím práce. A tak to byl sakra problém, protože řešit vše na poslední chvíli je moje specialita, ale když jde o bakalářskou práci, přece chcete mít něco kvalitnějšího než slátaninu blbostí. Ale pozor, dlouholeté zkušenosti s psaním prací jsem měl v malíku, proto jsem volil efektivní řešení. Konzultace započnu až v červenci a ušetřím tak čas na další 4 práce, které musím stihnout do konce června.
Tak jsem začal. 4 zbylé seminární práce + jedna životní zkouška, kterou jsem musel pokořit. Zbývaly dva pokusy.
Ke konci června jsem málem promrhal sepsání abstraktu k bakalářské práci a vložení abstraktu do systému. Kdybych to promrhal, nevím, asi únor.

Červenec

Dlouhé hodiny učení se na předmět "Finanční trhy" přinesly ovoce a já jsem mohl slavit, že zkoušky jsou splněné. To, co stálo ještě přede mnou, nebyl také snadný úkol. Scházelo vypracovat poslední práci a mírně upravit práci, která nebyla dostatečně ohodnocená. Tak jsem se do toho dal.
První týden jsem začal konzultovat práci s vedoucí BP, takže vše šlo jako po másle. Paní doktorka byla velice ochotná a dokázala mi na vše odpovědět a neskutečným stylem mě vedla během celé cesty za vypracováním bakalářské práce. V půlce července jsem se ocitl v problémech. Teoretická část byla vypracována a praktická neustále čekala na to, až se prostě vypracuje. Asi sama.
Zastupitel firmy mi poskytl mnoho informací, které jsem potřeboval zapracovat do svojí závěrečky, proto jsem se zhruba 21. 7. dal do vypracovávání poslední části, a to byla ta praktická!
To vše jsem zakončil 28. 7. s tím, že 30. 7. 2016 měla být práce odevzdána v systému + vytištěná fyzicky a odevzdána. Nastal problém. 30. 7. byla myslím sobota nebo neděle. A sakra.
Studijní oddělení bylo tak skvělé, že mi termín prodloužili a já jsem mohl lehce odevzdat práci druhého srpna.
Nebyl bych to ale já, kdybych neměl na BP chybu, přímo na úvodní straně. Pan knihař ze slova "studijního" udělal slovo "stdijního"... Takže to šlo na opravu, byl jsem opravdu nadšený, ale stíhal jsem.
Práce odevzdána, uff...
Po celou dobu horkého červencového letního měsíce jsme s přítelkyní sháněli bydlení v Brně, takže domluva s některými majiteli byla natolik skvělá, že jsem málem padnul. Shledat cenu s komfortem odpovídající očekáváním bylo nadmíru složité.

Nakonec se nám to také podařilo. Půl roku a 1 měsíc za mnou, skvělé.


Srpen

A tento měsíc byl přelomový v celém tomto roce 2016. Od prvního srpna jsem se nadšeně začal učit ke státním závěrečným zkouškám. Co se prvotně zdálo jako "easy job", končilo chvílemi zoufalství, kdy jsem nevěděl, co čeho se pustit dříve a co se prvně naučit. Vzal jsem to systematicky. 4 předměty, které mě celkem i bavily a šlo to jako po másle.
Odpolední vylehávání na louce za vesnicí bylo tak krásným zpříjemněním odpoledne, že jsem tam rád vracel ještě několikrát, pokud zrovna nepršelo. (Jo, opaloval jsem)
Srpen byl taktéž trochu přelomový v běhání, protože jsem dokázal uběhnout 200 km, což bylo prostě skvělé. Cíl, který jsem si měsíce předtím stanovil, bylo 500 km do konce roku (nyní jsem na 268 km). Vypadá to jako neuskutečnitelná dálka. Ano, asi je. Proč? Protože se k tomu dostanu později, proč plán selhal.
Dny běžely jako hovado. Sotva jsem ráno vstal, udělal snídani, pak jsem si dal oběd, pak jsem se učil a pak jsem si rád dopřál odpočinku ve vaně plné horké vody. To byly moje dny v srpnu. Někdo na koupališti, někdo na cvičišti před bojištěm.
Zbýval poslední týden a já jsem dřel jako kůň, ale nervy? Vůbec. Take it easy bro.
Dostal jsem dopis, že jdu 30. srpna v 12:45 (myslím), V tu chvíli jsem věděl, že vlastně není úniku.
Ještě ráno před popravou jsem trávil čas s přítelkyní u kadeřnice, kde jsme si pokecali a já jsem následně odjel na kole a v 9 nastoupil do autobusu, který prostě na čas dojet musel.
Ano, zvládnul jsem to, prostě jo. Takže jsem se tímto dnem stal oficiálně klukem s bakalářským titulem.
Easy huh?

Září

Srpnem to svým způsobem skončilo, ale ještě zbývalo se přestěhovat, nastoupit na novou školu, odjet do Německa a vyřešit spoustu dalších věcí, které si bydlení týkaly.
Z Německa jsme zpět, ale cesta byla skvěle příšerná, prostě jsem nespal, ale čuměl asi 8 hodin na dálnici = luxus.
Ubytování celkem fajn, vybavujeme prostor věcmi, které máme rádi a děláme si pokoj útulným.
Spolubydlící celkem v pořádku.
Nástup do nové školy provázelo trošičku rozčarování. Připadal jsem si jako na základní škole.


Říjen

Říjen je pracovním měsícem, asi jako další dva měsíce. Od této doby jsem věděl, že na běhání prostě nezbyde čas a spíše nebudou žádné síly. Proč? Protože chození celých 8 hodin v noci po obchoďáku je únavnou prací, a ráno je člověk rád, že vlastně ulehl do té skvělé a měkké postele u stropu. Okej, teda na matraci.
Miluji svoji postel a rád v ní spím, ale nejraději v ní ležím a užívám si vůni nového povlečení a nově vypraného prostěradla.


Listopad

V Listopadu jsem si udělal největší radost, kterou jsem si mohl udělat. Zakoupil jsem si Macbook Air, který mi dělá tak velkou radost, že jsem se nemohl celý týden odtrhnout od obrazovky. Je mi pomocníkem ve škole, při procházení webových stránek, ve sledování filmů, při poslechu hudby, a hlavně, krásně se na něm píšou články na blog.
Nadále jsem pracoval 3x týdně, takže moc času na běhání a záliby není. Ale dokážu si volno skvěle užít tím, že si povídám s kamarády a společně se dokážeme u povídání na skypu dobře pobavit.
Samostatným bydlením skončila veškerá sranda - vaření, praní, práce, placení nájmu, zařizování internetu, řešení problémů se sousedy.... No je toho morda, prostě nechcete bydlet až do smrti v bytě.
Nikdy.

Prosinec

Prosinec byl měsícem práce a odpočinku. Vánoce v pohodě, Silvestr v rozumném rozpoložení a nastartování nového roku 2017 bylo prostě v pohodě. A tento rok co? Tento rok prvák magisterského, vydělat nějaké penízky, dovolenka a navázání nových pracovních, ale i osobních vztahů!

A jaký byl Váš rok 2016? Úspěšný nebo méně úspěšný?