Aplikace: Budfarm

20. září 2016 v 19:55 | Nappy |  APLIKACE
Jako malý jsem vždy chtěl napsat nějaký článek nebo recenzi do časopisu, případně někam jinam. Proto s příchodem tohoto serveru jsem se mohl vyjádřit tak, jak jen to bylo možné. Co očekávat od dvanáctiletého profesionála na psaní recenzí, že?
Ale pojďme k tématu.
Zhruba před dvěma měsíci jsem začal hrát hru, která se nazývá "Budfarm". Jediným cílem je vybudovat prosperující městečko, které vzkvétá kvůli vašemu byznysu s trávou.

Obrázek č. 1 - Rozrostlé městečko v Budfarm

Co vlastně na obrázku vidíme? Je možné vidět nějakou dřevěnou chatrč, u které svítí vykřičník. Potom vidíme pár šílených (zhulených) krav, které pravděpodobně dávají mléko, Pharmaweed a nějaké autíčko u cedule, kde se s největší pravděpodobností tráva prodává. Ano, je to tak.
V dřevěné chatrči pěstujete své oblíbené rostlinky. Existuje jich několik druhů. Jsou nějaké základní rostlinky, které rostou přesně 4 minuty (tzn. po 4 minutách bez zásahu, jsou připraveny na sklizeň). Podporou pro rostlinky je však i světlo a voda. Čím více rostlinku zaléváte, tím rychleji poroste a bude se jí zvedat indikátor spokojenosti. Čím spokojenější rostlinka, tím více palic z rostlinky získáte.
Tímto způsobem sbíráte potřebné druhy, které nadále využíváte v blízkých továrničkách. Buď začnete trávou krmit krávy, které vám dávají mléko, nebo můžete ze základní rostlinky vyrobit mouku, ze které následně uděláte "travnatý chléb".
Veškeré produkty, které vyprodukují vaše továrničky, využíváte k dalším procesům k výrobě dalších a lepších produktů. Ať už vyrobíte cokoliv, lze danou surovinu směnit za peníze s ostatními hráči, nebo jak již bylo uvedeno, využít k dalšímu zpracování.
Peníze ve hře hrají také důležitou roli, protože za peníze nakupujete lepší rostlinky, vylepšujete skladiště s naskladněným dřevem, ozubenými kolečky, lepicí páskou a např. žárovkami. Za tyto nasbírané suroviny vylepšujete všechno možné, co hra nabízí - továrničky, autíčko, level budov.
V neposlední řadě vidíte ceduli na obrázku č. 1, kde měníte potřebné suroviny (různé druhy trávy) za peníze a zkušenosti. Zkušenosti jsou taktéž důležitým faktorem ve hře, protože ze zkušenosti získáváte levely, které vám odemykají další možnosti ve hře.

Obrázek č. 2 - Uvnitř dřevěné chatrče

Uvnitř dřevěné chatrče máte květináče, do kterých sázíte květinky. Dole vidíte indikátor spokojenosti a časový interval, po jak dlouhodobě můžete kytičku zalít. Každá rostlinka má jiný interval. Základní květiny vám nabízejí interval zalévání již po 19 sekundách, kdežto ty nejdražší květiny vám nabídnou první zalití až za 8 hodin. Jde o variabilní časový úsek, který musíte vyčkat nebo si prostě nastavit na mobilu budík. Od určité verze nabízí aplikace Budfarm i notifikace, které vás neustále upozorňují, že byste měl zalít svoje květiny.
Opomněl jsem uvést, na co jsou vlastně zelené bankovky v pravém horním rohu? Nebyla by to skvělá F2P hra, kdyby nebyla tak trošku "Pay to Win". Ono naštěstí ve hře nejde o to, kdo rychleji něco vypěstuje nebo kdo má vyšší level. Hra je tu pro hráče spíše od toho, aby si pěstování kytek užili, a celkově hra působí relaxačně (i když někdy to jsou nervy).
V levém horním rohu je váš partner, jehož jméno je Floyd. Floyd má pro vás každý den v obchodě nachystanou nějakou věc, která se liší hodnotou. Můžete u něj nakoupit věci velmi levně, které mají na trhu mezi uživateli obrovskou hodnotu.
Je také vaším společníkem na cestě k úspěchu a na cvestě za odměnami. Někdy po vás požaduje, abyste prodali určitý druh květiny a přesné množství na veřejném trhu. Pokud daný úkol splníte, získáte odměny ve formě bankovek, materiálu nebo Guano.
Co to je Guano? Guano je něco jako urychlovač. Na obrázku č. 2 ho vidíte nad rostlinkou mírně napravo. Pokud tedy pěstujete rostlinku, která má "oficiálně" vyrůst až za 12 hodin, a chcete, aby byla hned, poté použijete Guano. Guano lze získat za reálné peníze (Eura nebo Dolary) nebo je může získat za odměnu. Pokud jste nedočkavec, můžete použít Guano a rostlinka vyroste okamžitě s plným indikátorem spokojenosti.

Obrázek č. 3 - Job Board

Job Board jsem již vysvětloval. Vždy někdo přijde do vašeho městečka a potřebuje nějaké kvalitní zboží. Vy mu však musíte doručit to, co přesně požaduje. Od toho máte před vašim job boardem super rychlou káru, která zákazníkovi doručí kvalitní zboží ve správný čas a na správné místo v nejlepší kvalitě.
Můžete také splnit danou zakázku za zelené bankovky (lze si také zaplati nebo získat za odměnu) nebo danou zakázku hodit do koše. Časový limit ukazuje, za jak dlouhou dobu bude pro vás nachystána nová zakázka, pokud tu předešlou hodíte do koše.

Obrázek č. 4 - Soutěživost mezi uživateli aplikace

Protože jsou lidé soutěživí, vadilo by jim, kdyby nemohli mezi sebou soupeřit. Proto aplikace Budfarm nabízí soutěže ve smyslu plnění určitých úkolů. Nasbírané body se nazývají "Karma". Čím větší máte karmu, tím vyšších příček dosáhnete a můžete dosáhnout až na úplný vrchol. Z mého pohledu to vypadá tak, že aplikaci hraje nespočetně mnoho hráčů, ale těchto soutěží si všímá maximálně stovka.
Dole vidíte časový limit, jak dlouho ještě soutěž bude trvat, tudíž jak dlouho můžete ještě sbírat karmu. Karmu sbíráte za různé věci, za různé úkoly. Většinou jde o maximální spokojenost za některou rostlinku, což vám přidělí karmu 130. Pokud splníte zakázku z Job boardu (2200 coins nebo 1200 XP) tak vám to přidělí 200 bodů. Pokud danou zakázku zrušíte, přidělí vám to 2 body. Jelikož se na rostlinkách objevují i pavouci, tak za každého zaplácelého pavouka máte 3 body karmy.
Takže tímto způsobem trávíte celý váš čas u farmy, která vám vlastně do života nic nedá, ale když chcete být pvní, musíte u toho sedět pořád a neustále.
Celá aplikace je téměr dokonale odladěná, proto poslední verze aktualizací byly spíše dolaďovací a doplňovací. Pravděpodobně vývojáři aplikace budou pracovat i na něčem novém, ale to je nyní jen ve hvězdách.

Celkově se mi hra líbí, je příjemná, hraje u ní příjemná hudba, běží skvěle na iPhone 6, rád pěstuju ve hře kytičky.

Odkaz na iTunes - http://6b.cz/8ODl

Hodnocení: 8/10


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama