3. DEN - POTÍŽE

2. srpna 2016 v 20:00 | Nappy |  ZÁPISKY Z CEST - EGYPT
4:30 začátek bolestí břicha. 5:00 začátek docela krutýho sezení na toaletách a hraní her na iPadu. Strávil jsem sezením a díváním se do tabletu asi jednu hodinu. Snad něco zabere. Navíc nám volá na pokoj rusky mluvící žena, která si buď spletla pokoj, nebo nám chtěla vyhrožovat za to ranní rušení nočního klidu.


Po ránu v 9 hodin je to už v mírné pohodě, až na maximální vyčerpání. Pijeme černý čaj. Pachuť k jídlu je tak maximální, že nebudu jíst aspoň do večeře. Jinak pozorování lidí je docela zajímavá činnost.

Sledujeme blondýnu, která má na talíři asi 15 kousků stejnýho pečiva ve tvaru šneka - rozbalí to, sní vnitřek, který je o velikosti tří zrnek rýže, a zbytek zahodí - OK!


Jelikož jsme krutě vyčerpaní, jdeme si lehnout a odpočinout. Krátké poležení u moře stačí a zanedlouho jdeme zpět. Nedočkavě čekáme, až kamarád uklízeč vyklidí náš pokoj a pěkně umyje celou koupelnu. Mezitím za námi přijde Egypťan Honzík (zajímavý, asi zase borec z Prahy). Umí česky pěkně povídat, a vysvětluje nám, jakou práci v resortu má a odkud je a jaké má v ČR kamarády. Nejvíce ho zajímá, jací jsou lidé v Praze. Zarazil se, když jsme mu řekli, že lidi jsou různí. Jsou dobří a špatní lidé. Zamýšlí se nad tím, jestli slečnu z Prahy (kamarádku) někdy v životě navštívit nebo zůstat v Egyptě. Co když by byla zlá? Po krátkém rozhovoru nám podává ruku a odchází uklízet.


Uklízeč pokojů nás zdraví "ahoooj" a na otázku "jak se máš" si znovu odpovídá "dobže". Poděkujeme za úklid a zanedlouho znovu klepe. Jen se chce ujistit, že jsme v pořádku a nemáme žádné problémy a doplní nám lahve s vodou do lednice. Neustále mi něco nabízel, dal dvě mýdla navíc a prostě jsem mu nechtěl zavřít dveře před očima, ale slušně jsem poděkoval a zavřel.


Na oběd jsme si dali pomeranč a nějaké ne moc chutné nudle, asi proto, že nemáme chuť si nakládat plno jídla, a vlastně nemáme chuť vůbec na nic. Jelikož je dneska docela "škaredě" (nesvíti Slunce a vypadá to jako smog), rozhodli jsme se odvážit se vydat do města. Dnes to moc neopalovalo, tak nemělo smysl vylehávat, ne?
Měli jsme určené předem nějaké prioritní zboží, které chceme koupit. S obchodníky jsme se naučili docela vy**bávat, takže nás moc neotravovali a my byli spokojenější. Tabák do vodní dýmky je nakoupen, dostalo se mi do rukou 20 kousků za pár dolarů. Každopádně mi obchodník řekl, že mám nechat přítelkyni jít a koupit si za dalších pět dolarů další balení nebo ji mám prodat. Prej ho zlobím, ale nechal jsem si pouze dva balíky. (Byl jsem přesvědčen o tom, že je to kvalitní, ale bohužel nebylo)


Oba jsme šťastní a přicházíme si odpočinout na pokoj s očekáváním večera a projížďky na Oscarovi (velbloud). Máme pro něho připravené nějaký ty pomeranče. Do toho. Prý ho můžeme krmit z pusy do pusy ( :-O).


Tak nakonec se nic nekonalo. Oscar byl na maximum vytíženej a nějak nám ještě nebylo dobře, tak to necháme na zítřek. Neustálé kručení v žaludku a za celý den snězené 3x 1/4 pomeranče nebyl moc dobrý plán, jak zde přežít. Dali jsme si Colu na trávení, ale tak nějak nám to v břichu neustále hraje.


Poté jsme si šli pro ručníky a lehnout si na chvíli k bazénu vedlejšího hotelu, který je součástí Sea Gullu. Všude klid, pohoda.


Babičkám a dědům jsme odeslali pohledy a šli na večeři, kde jsme si dali pár těstovin, kuře s bramborovou kaší a docela nám i chutnalo. Nejíme tak moc, jako první a druhý den. Někteří vypadají, že si prošli něčím podobným jako my, tak jsou odsouzeni k pití černého čaje s citronem. Nebo také kávy s citronem, která nám byla doporučena delegátem. Prý se pak možná i tři dny nevy**rem. Wow man!Po večerním leháru u filmu "Vybíjená" v angličtině s egyptskými titulky se odebíráme znovu na večeři, kde si dáváme okurky s zazikami (pokud nevíte, co zaziky jsou, nic si z toho nedělejte, já jsem to dva roky zpět taky nevěděl).


PS: Dostali jsme i vepřové. Ale s odstupem času (po roce) si myslím, že to nakonec vepřové být nemohlo. Komu by to nedošlo, tak muslimové vepřové nejí.

Jelikož jsme hodně unavení, usínáme během 15 minut po příchodu na pokoj. Čtvrtý den očekáváme trochu klidnější a teplejší, ale hlavně bez orchestru v zažívacím traktu.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama