Duben 2016

Citizenfour: Občan Snowden

25. dubna 2016 v 18:10 | Nappy |  ZAJÍMAVOSTI
"Hotelový pokoj v Hongkongu, červen 2013. Na kameru soustředěně vypovídá ten, jehož jméno v několika dalších dnech zaplní titulky světových médií - Edward Snowden. Bývalý analytik Americké bezpečnostní agentury (NSA) popisuje filmařce Lauře Poitras a novinářům z anglického deníku The Guardian v exkluzivním rozhovoru, jak NSA masově shromažďuje data o soukromé elektronické komunikaci stovek milionů lidí. Následné zveřejnění přísně tajných materiálů spustí mediální bouři a vyvolá lavinu dalších otázek. Jak spolu souvisí svoboda a soukromí? Co se stane s demokracií, pokud národní vlády převezmou dohled nad veškerými našimi daty"?(ČSFD,Jeden svět)

Zajímá vás odhalení, která poskytnul Edward Snowden ohledně odposlouchávání lidí po celém světě? Poté je tento dokument stvořen přímo pro vás. Doporučuji.

Celý dokument je možné zhléhnout ZDE (Youtube)

Jak se krade tajemství: Příběh Wikileaks

25. dubna 2016 v 18:07 | Nappy |  ZAJÍMAVOSTI
"Někteří ho považují za zločince či teroristu, druzí za hrdinu či obyčejného humanistu, snažícího se změnit svět. Julian Assange, zakladatel společnosti WikiLeaks, se s nadsázkou objevil v médiích téměř ze dne na den a svým tažením proti tajemstvím si získal řady příznivců i odpůrců. Uznávaný dokumentarista Alex Gibney se zpětně pokusil objektivně nahlédnout do několika let bouřlivých událostí, které rozpoutalo mrazivé armádní video útoku na skupinku iráckých civilistů. Jeho dokument ukazuje proměnu šlechetného hackera Assange v osobu, která se pod tlakem okolností proměnila v paranoidní superstar, jež rozbourala základy WikiLeaks skrze praktiky, které sama potírala."(ČSFD,uživatel: Brousitch)

Jelikož jsem se nedávno zajímal o Edwarda Snowdena a Juliana Assange, našel jsem tento dokument, který je celý o Julianu Assangovi. Koho by tento dokument zajímal, nechť ho zhlédne. Doporučuji.

Celý dokument je ke zhlédnutí přístupný ZDE (Filmbox)

Jatka - Ethan Gutmann

18. dubna 2016 v 15:10 | Nappy |  KNIHY
Zajímáte se o literaturu faktu nebo politiku? Zajímáte se trošku o Čínu, transplantaci orgánů zaživa a nebo o Falun Gong?
Mám v rukou knihu, která byla napsána Ethanem Gutmannem v roce 2015. Zakládá si na mnoha rozhovorech s čínskými disidenty a praktikujícími Falun Gong.
Možná vás to zaskočí, možná jste už dost ostřílení na to, abyste to unesli.

Můj názor - Komunisté jsou komunisté...Kupuje si pan prezident voliče?

18. dubna 2016 v 14:32 | Nappy |  ZAJÍMAVOSTI
Podívejte se na reportáž, se kterou se vydáte na cestu do Prahy, kde bude banda přívrženců panu prezidentovi lézt do zádě. A proč tam vlastně jeli? Možná kvůli slibu, že jim bude ukázáno něco víc, než obyčejným lidem.
Lidi, nebuďte hloupí. Vzdělávejte se, kriticky myslete, tohle tu přeci nechceme.


Jde odkaz na video, které je na Facebooku. Kdo nemá účet, pravděpodobně mu video nepojede.
"Natočil Lukáš Janda z týmu Reportérů ČT."

Fokus Václava Moravce - Lesk a bída médií

8. dubna 2016 v 18:36 | Nappy |  ZAJÍMAVOSTI
Dne 5. 4. 2016 se odvysílal další díl Fokusu, který je svěřen do rukou Václava Moravce. Pořad se vysílal na ČT24 a téma bylo:"Lesk a bída médií." Pokud máte zájem se na odvysílaný díl podívat, neváhejte a užijte si dvě hodiny názorů.
Sám mohu tento díl hodnotit poměrmě pozitivně. Člověk si u většiny dílů udělá svůj vlastní obrázek o tom, co je vlastně pravda, jak to sám cítí a čeho by chtěl možná někdy v životě dosáhnout či napravit.