Únor 2016

Logo Slovenské republiky při příležitosti předsednictví v Radě EU

22. února 2016 v 22:16 | Nappy |  OSOBNÍ NÁZORY
Před chvílí se objevila na portálu Novinky.cz zajímavá zpráva, která poukazovala na logo, které bude provázet Slovensko během předsednictví v Radě EU. Je docela zajímavé si pročíst všechny komentáře, které jsou tak zajímavé, až z nich přechází zrak. A o tom dnes na mém blogu.
Jsou vůbec autoři komentářů schopni formulovat jakékoliv závěry, které by měly smysl? Je vůbec nutné, aby veškeré diskuze byly otevřeny? Má cenu si tyto komentáře číst? Nejste z toho ani trošku smutní? Máte svůj názor, ale diametrálně se odlišuje od názorů čtenářů Novinek? O tom v následujícím článku.


Na tento článek jsem narazil přesně kolem půl desáté a čekal jsem opravdu pecku. Když jsme odkaz otevřel, čekalo mě mírné zklamání a možná také rozpaky ohledně pricingu tohoto "projektu". Pokud se podíváte pozorně na logo Slovenské republiky, se kterým jde do půlročního předsednictví do Rady EU, není na něm něco špatně? Zdá se to jen mně, že je logo odfláklé a pravděpodobně uděláno v malování? Je to práce na půl hodinky, ani ne? Ono by případně ani nevadilo, že logo je uděláno v programu malování, ale problém je v ohodnocení. Stvořitel tohoto loga obdržel 120 000,-Kč.
Dobrá, pomineme-li logo a zaměříme se na diskuzi, která se rozjela na Novinkách.
Komentáře, které byly dojemné, byly například tyhle:Možná je pravdou, že Angela Merkelová má rozhodující vliv na špičky Evropské(ho) komise, rady, parlamentu. Nemluví z těchto lidí televize? Neslyšeli v televizi, že za všechno může Angela Merkelová? Možná ano, ale co by tedy udělali tito lidé, kteří umí jen kritizovat? Jak by napomohli Angele, která je ve velice složité situaci, ze které se hnout tam či tam je opravdu riskantní (ohledně podpory voličů atp.). Vraťme se ale k lidem, co na Novinkách komentují.
Jsou to chytří lidé nebo jen dementní menšina, která nemá co dělat, a tak komentuje po večerech každou ku*dovinu, na kterou přijde? Sám nevím, nedokážu to odhadnout.
Jste z toho smutní? Já docela ano. Někdy se nestačíte divit, jak jsou lidé dementní. Vlastně jim někdy stačí nakecat, že by bylo nejlepší z Evropské Unie odejít a oni při vás budou stát (Tomio for the win!), protože přeci nechcou uprchlíky (i když žádného v životě neviděli).
Abych to neprodlužoval, diskuse by měly být víc moderované. Jde o totální čecháčství, mletí s*aček, zametání prahu někomu jinému.
A jak se líbí logo Vám? Myslíte, že předsednictví bude pro Slovensko něco znamenat? Dokážou něco změnit (nemyslím legislativu - no chance), dokážou něco jinačího co nedokázali ostatní? Nechme se překvapit.
(BTW: Ty lidi na Novinkách jsou asi opravdu tupani).
Třikrát heil "Angela Makrelová". (Irony)

Čekárna na zimu

16. února 2016 v 15:41 | Nappy |  BÁSNĚ
Zima letos nepřichází,
zima skrývá se za horami,
sníh nepadá z nebes,
ale rovnou ve vodu se mění,
a stéká z řek do hrází.

Slunce už neskrývá se za horami,
domy a byty, nám paprsky vytápí,
sníh taje ve stínu, za stodalami,
a voda naši zemi skrápí.

Už prosím nesviť,
mraky se zatahují,
sněhu prý není nazbyt,
vodu však pouštět smějí.

A tak utápíme se v Há-dvě-ó,
tohle není zima, sníh tu má mít gró,
ale počkáme si další rok,
sníh k nám zase přijde,
napřesrok, ale Bohové nám vzkazují,
to Vám neslíbíme.

Fokus Václava Moravce - Společnost (ne)vzdělanosti

14. února 2016 v 15:49 | Nappy |  ZAJÍMAVOSTI

Fokus Václava MoravceMěsíčně Václav Moravec uvádí svůj pořad "Fokus" na ČT24. V únorovém měsící se Fokus zaměřil na "Společnost (ne)vzdělanosti. Jde o velice zajímavý pořad, který se zaměřuje na všeobecně diskutotvatelná témata. Mrkněte se na dvouhodinovou diskuzi, kde se mimojiné vyjádří i paní učitelka ze střední školy a navíc studenti gymnázia.Případné názory pište do komentářů.

B.I.B.S. - STUDIUM

11. února 2016 v 19:24 | Nappy |  B.I.B.S - STUDIUM
EDIT 09. 04. 2017: Odkazy by měly být funkční. Při výskytu jakéhokoliv problému mě, prosím, kontaktujte mailem.

Článek věnovaný všem studentům, kteří procházejí studiem na soukromé vysoké škole BIBS. Vytvořil jsem pro Vás seznam assignmentů, které by mohly být využity jako vzor pro určitá témata k modulům oboru Ekonomika a management. U všech assignmentů uvádím i procentuální hodnocení.

Upozornění: Téměř všechny assignmenty jsou svým způsobem smyšlené. 99,9 % čísel, která jsou uvedena v assignmentech, jsou smyšlená. Ať už uvádím cokoliv, je to velice zkreslené a v mnoha situacích data nevycházejí z reálných čísel. Proto neberte moje assignmenty jako podklad k subjektivnímu smýšlení o daném subjektu ve špatném nebo až moc dobrém světle.

Seznam assignmentů (1. + 2. + 3. ročník)
Pokud si potřebujete pročíst seznam dokumentů, klikněte ZDE. Navíc tu najdete i přílohy, které by se vám hodily k daním. Jakékoliv potíže mi prosím nahlašte do komentářů. Rád poradím s assignmenty nebo podám nějaké informace ohledně zkoušek.


1. ročník2. ročník


3. ročník


(Upozorňuji, že se v daných materiálech sem tam vyskytují zastaralé informace, např. obchodní zákoník a povinné vklady u korporací)